Podsumowanie Targów

Jedyna profesjonalna impreza B2B w drugiej połowie roku.
 
5 września 2017 r, o godz. 11.00 rozpoczęła się oficjalnie 44 edycja Międzynarodowych Targów Meblowych i 4 edycja Targów Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli AMIA w Ostródzie. Na inauguracji obecni byli między innymi: Wojewoda Warmińsko Mazurski, Pan Artur Chojecki oraz Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pani Wioletta Śląska Zyśk. 
 
Największą atrakcją tegorocznej edycji okazały się pokazy snycerskie w wykonaniu mistrzów z Pracowni Rzeźbiarskiej MebS, twórców mebli gdańskich. Na oczach zwiedzających przez cztery targowe dni powstawało nowe dzieło - ręcznie robiona płaskorzeźba Herbu Ostródy. Zafascynowanych kunsztem rzeźbiarzy nie brakowało. Oprócz praktycznego pokazu powstawania mebli na zwiedzających czekał specjalny wykład o historii powstania mebli gdańskich i samych twórcach.
 
Dużym zainteresowaniem cieszyła się również Strefa e-commerce, której Ambasadorem było B+R Studio Analizy Rynku Meblarskiego, oferujące usługi w zakresie badań i technologii, przygotowujący specjalistyczne raporty i analizy dla całej branży. Podczas Targów reprezentant Firmy B+R Studio, Pan Martin Czyrnia przeprowadził cztery prelekcje nt. Rozwoju rynku e-commerce w branży meblarskiej. Słuchacze mogli dowiedzieć się jak przedstawia się oferta sprzedaży mebli online wśród producentów i dystrybutorów, na co kupujący przez Internet zwracają uwagę przy wyborze mebli i dlaczego się na nie decydują. Całość została podsumowana informacjami o perspektywach rozwoju rynku handlu elektronicznego w Polsce w najbliższych latach. 
 
5 września Expo Mazury znalazło sie na mapie miejsc europejskiej trasy „Festool Roadshow 2017“ - wyładowana po brzegi w nowe, zachwycające produkty ciężarówka Festool była nie lada atrakcją dla odwiedzających Targi MTM i AMIA. 
 
Szeroko przeprowadzona kampania reklamowa, skierowana przede wszystkim na „rynki wschodnie“  przyniosła efekty w postaci wystawców - producent materacy z Białorusi „Барро“, Ecma Trade, UAB „Interjero Elementai“, Juweranna, Furniture Factory NOVA, Sofa Source Ltd, MB Sidabrine lape – oraz  licznych zwiedzających z tego regionu.
Celem tegorocznej edycji Targów było zwiększenie liczby odwiedzających z zagranicy i to udało się zrealizować. 
 
Po latach przerwy na 44. edycji MTM zobaczyliśmy również Firmę Urban Sp. z o.o., wyłącznego dystrybutora na Polskę amerykańskich marek ASHLEY FURNITURE, AICO AMINI, LEGACY CLASSIC, UNIVERSAL FURNITURE i CRAFTMASTER.
W Ostródzie i tym razem nie zabrakło firm: IMS SOFA Sp. z o. o., PMW Wojciech Mielczarek, Libro Marek Liberacki, Fabryka Mebli Gala Collezione Sp. z o. o., czy Fabryka Mebli Benix Kaczorowscy sp. j.
 
Ostródzkie Targi to oprócz prezentacji produktów i usług cenionych producentów i dystrybutorów, również platforma dla przyszłych designerów czy architektów wnętrz, którzy są nieodzowną częścią branży meblowej. Do współpracy przy tegorocznej edycji zaproszone zostały dwie uczelnie: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, które zaprezentowały swoje prace.
 
Częścią każdych Targów organizowanych w naszym Centrum są Wieczory Branżowe, te organizowane przy okazji targów meblowych maję już wręcz własną markę. Gwiazdą tegorocznego wieczoru był Luigi Pagano, który włoskimi przebojami przeniósł uczestników do słonecznej Italii.
 
Dziękujemy wszystkim Wystawcom, Partnerom, Patronom oraz Odwiedzającym i zapraszamy na kolejną, jubileuszową edycję w 2018 roku.